Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
7/3/2024 2:23 pm
Calendar
Sign In
More
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
June
2016
Year
Month
Week
Day
List
Year
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
29
2:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
4:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
30
Memorial Day
7:30a
Marching Band at Memorial Day Parade-Osceola/Mishawaka
11:00a
Sectional Championship Baseball (HOME)
3:20p
Staff Yoga-Elizabeth Dix/Barb Schalliol
3:30p
B/G Track Practice
4:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:00p
Scrapper Practice-Brian Blondell
7:00p
Community Ed Open Swim
31
5:30a
PRO Swim Practice
2:00p
Boys Golf vs. LaPorte
3:30p
B/G Track Practice
3:30p
B Basketball Practice-Al Rhodes
3:30p
Early College Tutoring-Danielle Black
3:30p
PRO Swim Practice
4:00p
Cheer Practice-Rita Szweda (WILL ONLY BE INSIDE IF INCLEMENT WEATHER)
4:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:00p
Girls Golf Meeting-Dominic Demeter
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
6:30p
Robotics Parent Meeting-Jim Langfeldt
7:00p
V Softball Regional (HOME)
1
12:00a
POOL CLOSED FOR FILTER CHANGE
8:00a
Indiana State Police Retirement Conference-Antwaun Johnson
3:30p
7 X 7 Football-Cory Yeoman
3:30p
B/G Track Practice
3:30p
Bible Club Meeting
3:30p
GBB Practice-Kristi Ulrich
4:00p
Cheer Practice-Rita Szweda (WILL ONLY BE INSIDE IF INCLEMENT WEATHER)
6:00p
Boys Lacrosse Banquet-Shannan Lindzy
6:00p
Marching Band Rehearsal
6:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
6:30p
Girls Tennis Banquet
7:00p
Community Ed Open Swim
7:00p
GAPP Parent Meeting-Lix Dix
2
12:00a
POOL CLOSED FOR FILTER CHANGE
3:30p
B/G Track Practice
3:30p
B Basketball Practice-Al Rhodes
3:30p
GBB Practice-Kristi Ulrich
6:00p
Marching Band Rehearsal
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
3
TBA
G Tennis State
7:00a
Boys Golf Sectional
10:00a
B & G Track/Field State
3:30p
B/G Track Practice
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4
TBA
V Baseball Regional (AWAY)
TBA
V Softball Semi-State (AWAY)
5
7:30a
Summer School PE
2:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
4:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
6
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Yoga-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
8:30a
Penn Soccer Camp-Jeff Hart & Josh Nakayama
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
9:30a
Penn Tennis Camp-Eric Bowers
11:00a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:00p
3D Modeling & Design/Creativity Camp-using Lego's-Jim Langfeldt
1:00p
Penn Poms Summer Camp-Cindi Minegar
3:00p
Buildings, Design & Architecture/Electricity, Logic & Circuits-Jim Langfeldt
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4:00p
GBB-Kristi Ulrich
4:00p
Penn Cheer Summer Camp-Rita Szweda
5:00p
Elkhart Jazz Festival Rehearsals-Bill Leather
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Scrapper Practice-Brian Blondell
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
7:00p
Building Trades Meeting-Les Crooks
7:00p
Community Ed Open Swim
7
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
6:30a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Athletic Interviews
8:00a
Basic 4-H Food Classes-Stacey Andrews
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
8:30a
Penn Soccer Camp-Jeff Hart & Josh Nakayama
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
9:30a
Penn Tennis Camp-Eric Bowers
10:00a
Baseball Summer Practice-Greg Dikos
11:00a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:00p
3D Modeling & Design/Creativity Camp-using Lego's-Jim Langfeldt
1:00p
Penn Poms Summer Camp-Cindi Minegar
3:00p
Buildings, Design & Architecture/Electricity, Logic & Circuits-Jim Langfeldt
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4:00p
Night School Graduation
4:00p
Penn Cheer Summer Camp-Rita Szweda
5:30p
VB Practice-Sarah Hendricks
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
8
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Athletic Interviews
8:00a
Basic 4-H Food Classes-Stacey Andrews
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
8:30a
Penn Soccer Camp-Jeff Hart & Josh Nakayama
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
9:30a
Penn Tennis Camp-Eric Bowers
11:00a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:00p
3D Modeling & Design/Creativity Camp-using Lego's-Jim Langfeldt
1:00p
Penn Poms Summer Camp-Cindi Minegar
3:00p
Buildings, Design & Architecture/Electricity, Logic & Circuits-Jim Langfeldt
3:30p
7 x 7 Football Cory Yeoman
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4:00p
GBB-Kristi Ulrich
4:00p
Penn Cheer Summer Camp-Rita Szweda
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
7:00p
Community Ed Open Swim
9
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Athletic Interviews
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
8:30a
Penn Soccer Camp-Jeff Hart & Josh Nakayama
9:00a
Boys Golf Regional
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
9:30a
Penn Tennis Camp-Eric Bowers
11:00a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:00p
3D Modeling & Design/Creativity Camp-using Lego's-Jim Langfeldt
1:00p
Penn Poms Summer Camp-Cindi Minegar
3:00p
Buildings, Design & Architecture/Electricity, Logic & Circuits-Jim Langfeldt
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4:00p
Cheer Show (only if rain)
4:00p
GBB-Kristi Ulrich
4:00p
Penn Cheer Summer Camp-Rita Szweda
5:30p
VB Practice-Sarah Hendricks
6:00p
Girls Soccer Summer Scrimmages-Jeff Hart
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
10
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
9:30a
Penn Tennis Camp-Eric Bowers
11:00a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:00p
3D Modeling & Design/Creativity Camp-using Lego's-Jim Langfeldt
1:00p
Penn Poms Summer Camp-Cindi Minegar
3:00p
Buildings, Design & Architecture/Electricity, Logic & Circuits-Jim Langfeldt
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4:00p
Cheer Kiddie Camp Finale-Rita Szweda
4:00p
Penn Cheer Summer Camp-Rita Szweda
5:30p
Steamatic Cleaning Windows
11
7:30a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
8:00a
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
12:00p
Scuba-Ken Poling
12:00p
V Baseball Semi-State (AWAY) Municipal Stadium
7:30p
V Softball State (AWAY)
12
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
2:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
4:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
13
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Yoga-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Penn Baseball Camp-Greg Dikos
8:00a
Penn Track Camp-Jon Carroll & Josh Fletcher
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
12:00p
Build A Bot-Jim Langfeldt
12:00p
Girls Basketball Summer Camp-Kristi Ulrich
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:30p
BBB Practice-Al Rhodes
5:30p
GBB Practice-Kristi Ulrich
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Scrapper Practice-Brian Blondell
7:00p
Booster Club Meeting
7:00p
Community Ed Open Swim
14
6:00a
Boys Golf State
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
6:30a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:00a
B Soccer Conditioning-Josh Nakayama
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Basic 4-H Food Classes-Stacey Andrews
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Penn Baseball Camp-Greg Dikos
8:00a
Penn Track Camp-Jon Carroll & Josh Fletcher
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
10:00a
Baseball Summer Practice-Greg Dikos
12:00p
Build A Bot-Jim Langfeldt
12:00p
Girls Basketball Summer Camp-Kristi Ulrich
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:00p
Softball Community Celebration
5:30p
VB Practice-Sarah Hendricks
6:00p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Penn Softball Banquet-Beth Zachary
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
15
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Practice Summer-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Basic 4-H Food Classes-Stacey Andrews
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Penn Baseball Camp-Greg Dikos
8:00a
Penn Track Camp-Jon Carroll & Josh Fletcher
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
12:00p
Build A Bot-Jim Langfeldt
12:00p
Girls Basketball Summer Camp-Kristi Ulrich
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
7 x 7 Football Cory Yeoman
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:30p
BBB Practice-Al Rhodes
5:30p
GBB Practice-Kristi Ulrich
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
7:00p
Community Ed Open Swim
16
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
B Soccer Conditioning-Josh Nakayama
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Penn Baseball Camp-Greg Dikos
8:00a
Penn Track Camp-Jon Carroll & Josh Fletcher
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
12:00p
Build A Bot-Jim Langfeldt
12:00p
Girls Basketball Summer Camp-Kristi Ulrich
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
Concussion Testing (Trainers)
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:30p
GBB Practice-Kristi Ulrich
5:30p
VB Practice-Sarah Hendricks
6:00p
Elkhart Jazz Festival Rehearsals-Bill Leather
6:00p
Girls Soccer Summer Scrimmages-Jeff Hart
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
17
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn To Swim Session I-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Penn Baseball Camp-Greg Dikos
8:00a
Penn Track Camp-Jon Carroll & Josh Fletcher
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
9:00a
Drivers Ed.-Premier Driving Institute/Kent Litwiller
12:00p
Build A Bot-Jim Langfeldt
12:00p
Girls Basketball Summer Camp-Kristi Ulrich
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
18
TBA
V Baseball State Finals (AWAY)
7:30a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
8:00a
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
St. Joe County Police Agility Testing-LT. Matt Blank
12:00p
Scuba-Ken Poling
19
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
2:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
4:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
20
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Yoga-Jeff Hart
7:00a
Softball Summer Camp-Beth Zachary
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:30p
Penn Color Guard/Flag & Dance Camp-Jen Buckholz
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4:00p
GBB-Kristi Ulrich
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Scrapper Practice-Brian Blondell
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
7:00p
Community Ed Open Swim
21
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
6:30a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:00a
B Soccer Conditioning-Josh Nakayama
7:00a
Softball Summer Camp-Beth Zachary
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Basic 4-H Food Classes-Stacey Andrews
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
10:00a
Baseball Summer Practice-Greg Dikos
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:30p
Penn Color Guard/Flag & Dance Camp-Jen Buckholz
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:00p
VB Practice-Sarah Hendricks
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
22
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Practice Summer-Jeff Hart
7:00a
Softball Summer Camp-Beth Zachary
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Basic 4-H Food Classes-Stacey Andrews
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:30p
Penn Color Guard/Flag & Dance Camp-Jen Buckholz
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
7 x 7 Football Cory Yeoman
3:30p
Concussion Testing (Trainers)
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
4:00p
GBB-Kristi Ulrich
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Elkhart Jazz Festival Rehearsals-Bill Leather
6:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
6:00p
Varsity Baseball Banquet
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
7:00p
Community Ed Open Swim
23
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
B Soccer Conditioning-Josh Nakayama
7:00a
Softball Summer Camp-Beth Zachary
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
8:30a
Boys Basketball Summer Camp-Al Rhodes
12:00p
Kingsmen Boys Basketball Camp-Al Rhodes
1:30p
Penn Color Guard/Flag & Dance Camp-Jen Buckholz
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:00p
VB Practice-Sarah Hendricks
6:00p
Girls Soccer Summer Scrimmages-Jeff Hart
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
7:00p
Parent Meeting TEAMS National
24
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:00a
Softball Summer Camp-Beth Zachary
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
1:30p
Penn Color Guard/Flag & Dance Camp-Jen Buckholz
1:30p
Penn Color Guard/Flag & Dance Summer Camp-Jen Buckholz
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
25
7:30a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
8:00a
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
26
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
2:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
4:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
27
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Yoga-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Exceptional Education Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
1:00p
BBB Practice-Al Rhodes
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:00p
Varsity Football Camp-Cory Yeoman
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Scrapper Practice-Brian Blondell
7:00p
Community Ed Open Swim
28
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
6:30a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:00a
B Soccer Conditioning-Josh Nakayama
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Exceptional Education Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
10:00a
Baseball Summer Practice-Greg Dikos
3:00p
GBB Practice-Kristi Ulrich
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
Concussion Testing (Trainers)
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:00p
VB Practice-Sarah Hendricks
5:00p
Varsity Football Camp-Cory Yeoman
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
29
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Practice Summer-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Exceptional Education Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
1:00p
BBB Practice-Al Rhodes
3:00p
GBB Practice-Kristi Ulrich
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
7 x 7 Football Cory Yeoman
3:30p
Concussion Testing (Trainers)
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:00p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
5:00p
Varsity Football Camp-Cory Yeoman
6:00p
B Soccer Team Training-Josh Nakayama
6:00p
Scrappers Practice-Josh Pratt
7:00p
Community Ed Open Swim
30
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
B Soccer Conditioning-Josh Nakayama
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Exceptional Education Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer I Health-Lisa Pawlik
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
3:00p
GBB Practice-Kristi Ulrich
3:00p
Softball Summer Team-Beth Zachary
3:30p
Concussion Testing
3:30p
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
5:00p
VB Practice-Sarah Hendricks
5:00p
Varsity Football Camp-Cory Yeoman
6:00p
Girls Soccer Summer Scrimmages-Jeff Hart
6:00p
Michiana Scrappers 8U Practice
6:00p
Scrappers 10U Softball Practice-Dave Zachary
1
6:00a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
6:00a
Girls XC Summer Conditioning-Michael Clements
7:00a
Girls Soccer Summer Fitness Training-Jeff Hart
7:30a
Algebra I Refresher Summer School
7:30a
Algebra I Summer School
7:30a
Early College Algebra
7:30a
English 10 Summer School
7:30a
Exceptional Education Summer School
7:30a
Geometry Summer School
7:30a
Kick Start
7:30a
Online Lab Summer School
7:30a
Summer School PE
8:00a
Learn to Swim Session II-Community Ed.
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
Visual Arts Academy-Judy Watson
8:00a
Visual Arts Academy using the Scene Shop-Becky Hope
5:00p
Varsity Football Camp-Cory Yeoman
2
12:00a
Moratorium Week-NO ATHLETIC PRACTICES
7:30a
Boys XC Conditioning-Tom Miller
8:00a
PRO Swim Practice-Lisa Bottorff
8:00a
Pastime Baseball Tournaments-Greg Dikos
8:00a
USTA Tournament