Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
7/3/2024 2:23 pm
Calendar
Sign In
More
close
Today
Jan
23-29
th
2022
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
23
12:00p
Indiana Magic Softball Practice - Dave Zachary
4:30p
GBB Watch Party for Sectional Draw - Kristi Urlich
24
7:00a
B Track & Field Practice @ Schmucker - Chad Wetzel
7:00a
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
7:00a
Zero Hour Weight Lifting - Matt Cates
7:25a
Swim Conditioning - Jess Preston
7:30a
Middle School Weights - Matt Cates
7:30a
Wrestling Study Sessions - Rachelle Mammolenti
7:45a
Girl Up Club - Liz Dix
8:00a
Winter Band Rehearsal-Northern
8:25a
LGI-B Reserved All Day for Classes
9:57a
LGI-A Reserved for Classes - (B2, B3, B4)
3:17p
Games Club - Lindsay Soard
3:20p
Algebra Study Session - Kaylie VanGalder
3:30p
Cheer Practice - Rita Szweda
3:30p
Fr BBB Practice - Derek Fey
3:30p
JV/V BBB Practice - Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice - Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal-Black
3:30p
Quiz Bowl Practice - Austin Conner / Brian May
3:30p
Robotics - Jim Langfeldt
3:30p
Swim Practice - Jess Preston
3:35p
B Track & Field Practice - Chad Wetzel
3:45p
G Track & Field Conditioning - Melissa Danner
3:45p
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
5:00p
BBB Film Viewing - Al Rhodes
6:00p
Irish Aquatics - Jess Preston
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal-Tschetter
6:15p
Goshen GBB Team Practicing for Sectionals
6:30p
FR GBB @ Plymouth (AWAY)
6:30p
Poms Practice - Cindi Minegar
6:30p
Winter Guard Rehearsals - DJ Landoll
7:00p
B Track & Field Practice @ Schmucker - Chad Wetzel
7:00p
Boys Rugby Film Viewing - Bart Bottorff
8:30p
Boys Rugby Practice - Bart Bottorff
25
7:00a
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
7:00a
Zero Hour Weight Lifting - Matt Cates
7:30a
Wrestling Study Sessions - Rachelle Mammolenti
8:25a
LGI-B Reserved All Day for Classes
10:00a
Winter Band Rehearsal-Northern
11:29a
LGIA Reserved for Classes (G3)
3:17p
Paint Ball Club Meeting -
3:30p
B Track & Field Practice - Chad Wetzel
3:30p
Cheer Practice - Rita Szweda
3:30p
Fr GBB Practice - Lauren Grewe
3:30p
JV/V BBB Practice - Al Rhodes
3:30p
Musical Rehearsal-Black
3:30p
Robotics - Jim Langfeldt
3:30p
Swim Practice - Jess Preston
3:45p
G Track & Field Conditioning - Melissa Danner
3:45p
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
4:30p
After School Jazz-Greisser
4:45p
Fr GBB Practice - Lauren Grewe
6:00p
Irish Aquatics - Jess Preston
6:00p
JV / V GBB Game vs. S.B. Clay (HOME)
6:30p
FR BBB vs. Northridge (HOME)
6:30p
Girls Lacrosse Winter Conditioning - Annie Eutsey
7:45p
Water Aerobics - Community Education / Jenny Forkner
26
6:00a
Softball Winter Conditioning - Beth Zachary
7:00a
B Track & Field Practice @ Schmucker - Chad Wetzel
7:00a
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
7:00a
Zero Hour Weight Lifting - Matt Cates
7:25a
Swim Conditioning - Jess Preston
7:30a
Middle School Weights - Matt Cates
7:30a
Wrestling Study Sessions - Rachelle Mammolenti
8:25a
LGI-B Reserved All Day for Classes
9:57a
LGI-A Reserved for Classes - (B2, B3, B4)
3:30p
Cheer Practice - Rita Szweda
3:30p
FR GBB Practice - Lauren Grewe
3:30p
JV/V BBB Practice - Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice - Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal-Black
3:30p
Orchestra Florida Rehearsals-Tschetter
3:30p
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
3:30p
Quiz Bowl Practice - Austin Conner / Brian May
3:30p
Robotics - Jim Langfeldt
3:30p
Swim Practice - Jess Preston
3:30p
Winter Band Rehearsal-Northern
3:35p
B Track & Field Practice - Chad Wetzel
3:45p
G Track & Field Conditioning - Melissa Danner
3:45p
G Track & Field Conditioning - Melissa Danner
6:00p
Irish Aquatics - Jess Preston
6:30p
Poms Practice - Cindi Minegar
6:30p
St. Joseph Valley Baseball Officials Meeting - Laird Salmon
7:00p
B Track & Field Practice @ Schmucker - Chad Wetzel
7:00p
Boys Rugby Film Viewing - Bart Bottorff
8:30p
Boys Rugby Practice - Bart Bottorff
27
6:00a
Softball Winter Conditioning - Beth Zachary
7:00a
Kingsmen Court Mtg - Coffee
7:00a
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
7:00a
Zero Hour Weight Lifting - Matt Cates
7:30a
B Track & Field Practice - Chad Wetzel
7:30a
Wrestling Study Sessions - Rachelle Mammolenti
8:25a
LGI-B Reserved All Day for Classes
9:15a
Security Meeting - Mike Seger
10:00a
Winter Band Rehearsal-Northern
11:29a
LGIA Reserved for Classes (G3)
3:20p
Algebra Study Session - Kaylie VanGalder
3:30p
Fr BBB Practice - Derek Fey
3:30p
JV/V BBB Practice - Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice - Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal-Black
3:30p
Robotics - Jim Langfeldt
3:30p
Swim Practice - Jess Preston
3:35p
B Track & Field Practice - Chad Wetzel
3:45p
G Track & Field Conditioning - Melissa Danner
3:45p
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
5:00p
BBB Film Viewing - Al Rhodes
6:00p
Irish Aquatics - Jess Preston
6:15p
FR GBB Practice - Lauren Grewe
6:15p
Warsaw GBB Team Practicing for Sectionals
6:30p
Winter Guard Rehearsals - DJ Landoll
7:00p
Winter Band Concert-Northern
7:45p
Concord GBB Team Practicing for Sectionals
7:45p
Water Aerobics - Community Education / Jenny Forkner
28
7:00a
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
7:00a
Zero Hour Weight Lifting - Matt Cates
7:30a
FCA Meeting - Brad Harper
7:30a
Wrestling Study Sessions - Rachelle Mammolenti
8:25a
LGI-B Reserved All Day for Classes
9:57a
LGI-A Reserved for Classes - (B2, B3, B4)
3:30p
Chinese Club Meeting - Hilary Wang
3:30p
Fr BBB Practice - Derek Fey
3:30p
Fr GBB Practice - Lauren Grewe
3:30p
Musical Rehearsal-Black
3:30p
Swim Practice - Jess Preston
3:45p
G Track & Field Conditioning - Melissa Danner
3:45p
PHS Wrestling Practice - Brad Harper
4:45p
Fr GBB Practice - Lauren Grewe
6:00p
Boys Rugby Practice - Bart Bottorff
6:15p
JV / V BBB vs. S.B. Riley (HOME)
6:30p
Winter Guard Rehearsals - DJ Landoll
29
7:00a
Winter Guard Rehearsals - DJ Landoll
8:00a
Area's Reserved for FR Basketball Tourney / Visiting Teams
8:00a
Girls Swim Practice - Jess Preston
8:30a
District Solo & Ensemble Contest
9:00a
FR GBB & BBB Tournament -
9:00a
NIC Boys Conference Meet
9:00a
Robotics - Jim Langfeldt
9:00a
V Wrestling Sectionals (AWAY)
10:00a
Irish Aquatics - Jess Preston
12:30p
One-Day POM Clinic Pre-K thru 8th Grade - Cindi Minegar
6:15p
JV / V BBB vs. Goshen (HOME)