Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
4/27/2024 9:07 am
Calendar
Sign In
more
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
March
2021
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Week
Day
List
1 of 15
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
Day
Start
Event Name
Locations
Participants
Mon 1
6:30 am
G Track Conditioning-Melissa Danner
East Balcony by Wrestling Room
G Track & Field
7:30 am
Strength and Conditioning-Matt Cates
Weight Room
Strength & Conditioning
11:39 am
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
LGI-B
Sophomores/Grade 10
3:00 pm
B/G Track & Field Practice
TCU Freed Field
Outside Track
B Track & Field
G Track & Field
3:30 pm
Boys Basketball Practice-Al Rhodes
West Balcony
Main Arena
Boys Basketball
3:30 pm
G Track & Field Practice-Melissa Danner
Lifetime Fitness Center
G Track & Field
3:30 pm
Musical Rehearsal
CPA
Choir Room/Room 170
Dance Room Down
Studio Theater
Penn Drama
3:45 pm
Strength & Conditioning - Matt Cates
Weight Room
Strength & Conditioning
4:00 pm
Baseball Practice-Greg Dikos
AUX Gym
Penn Baseball
5:00 pm
BBB Film Viewing-Al Rhodes
ROOMS 161/163/165
Room 161
Room 163
Room 165
Boys Basketball
6:00 pm
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
TCU Freed Field
Outside Track
Penn Girls Lacrosse
6:00 pm
Orchestra Monday Night Rehearsal
Room 171 Band Room
Penn Orchestra
6:30 pm
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
Main Arena
PHS Competition POMS
6:30 pm
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
AUX Gym
Lifetime Fitness Center
PHS Winter Guard
7:00 pm
Choir Booster Meeting
Choir Room/Room 170
Penn Choir Boosters
7:00 pm
Open Swim-Community Education
Pool Locker Rooms
Pool
PHM Community Education
7:30 pm
Orchestra /POPS Booster Meeting
Fine Arts Conference Room
Penn Orchestra
8:30 pm
G Rugby Practice-Jocelyn Malmstrom
Main Arena
Penn Girls Rugby
Tue 2
7:30 am
Strength and Conditioning-Matt Cates
Weight Room
Strength & Conditioning
11:39 am
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
LGI-B
Sophomores/Grade 10
3:00 pm
B/G Track & Field Practice
TCU Freed Field
Outside Track
B Track & Field
G Track & Field
3:20 pm
Robotics-Jim Langfeldt
Robotics Lab
Room 137
Room 140
PHS Robotics
3:30 pm
Musical Rehearsal
CPA
Choir Room/Room 170
Dance Room Down
Studio Theater
Penn Drama
3:30 pm
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
East Balcony by Wrestling Room
Lifetime Fitness Center
Unified Track & Field
3:45 pm
Strength & Conditioning - Matt Cates
Weight Room
Strength & Conditioning
4:00 pm
Softball Practice-Beth Zachary
AUX Gym
PHS Softball
4:30 pm
After School Jazz Orchestra-Greisser
Room 171 Band Room
CPA Lobby Restrooms
Penn Jazz Orchestra
5:30 pm
Varsity Boys Basketball Sectionals @ North Side Gym
North Side Gym
PHS V BOYS BASKETBALL
6:00 pm
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
TCU Freed Field
Outside Track
Penn Girls Lacrosse
6:30 pm
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
Lifetime Fitness Center
Penn Boys Rugby
Previous
Page
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Next