Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
4/24/2024 12:04 pm
Calendar
Sign In
more
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
January
2020
Year
Month
Week
Day
List
Year
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
29
30
8:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
8:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9:00a
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
10:00a
FR BBB Practice-Sean Penney
3:00p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:00p
FR/JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
5:00p
PRO Swim Practice-
6:00p
Poms Practice - Cindi Minegar
31
9:00a
FR/JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
9:00a
G/B Swim & Dive Practice-Jess Preston
9:00a
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
11:00a
FR BBB Practice-Sean Penney
1
New Year's Day
9:00a
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
3:30p
Debate Team Practice-Jeremy Starkweather
2
8:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
8:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9:00a
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
10:00a
FR BBB Practice-Sean Penney
3:00p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:00p
FR/JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
5:00p
PRO Swim Practice-
3
8:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
9:00a
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
9:00a
Poms Practice - Cindi Minegar
10:00a
FR BBB Practice-Sean Penney
12:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
12:30p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
3:00p
FR/JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
4
8:00a
Robotics Meeting-Jim Langfeldt
8:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9:00a
JV/V GBB Shoot Around-Kristi Ulrich
9:00a
Varsity Wrestling @ IHSWCA Invitational
10:00a
Homewood-Flossmoor Girls Wrestling Festival
10:00a
Pit Rehearsal for Play-Lavon Oke
12:00p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
1:00p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
2:00p
FR GBB at Carmel
2:00p
JV/V GBB vs. Carmel (AWAY)
5
9:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
6
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
GBB Team Meeting-Kristi Ulrich
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Tech Theater Club
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
6:00p
FR GBB at Northwood
6:00p
JV/V GBB Team Dinner
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:15p
FR GBB Practice-Julius Smith
6:30p
Boys Freshman Basketball vs. SB Washington
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
7:30p
POPS Booster Meeting
7
6:30a
FR GBB Practice-Julius Smith
7:30a
DECA Meeting-Kyle Berres
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
9:50a
IML Tests-Brad Grounds
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
First Tuesdays Book Club Meeting-Caelea Armstrong
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
4:30p
After School Jazz Rehearsal
4:45p
B/G Swim & Dive vs. St. Joseph (HOME)
6:00p
JV/V GBB vs. Riley (HOME)
6:30p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
8
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
7:30a
NHS meeting - Jon Lockwood
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Debate Team Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Talent Show Auditions
3:30p
Tech Theater Club
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
FR BBB at New Prairie
6:30p
FR GBB at LaPorte
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Softball Open Gym - Beth Zachary
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
G Rugby Call Out Meeting
9
6:00a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
6:30a
FR BBB Practice-Sean Penney
6:30a
FR GBB Practice-Julius Smith
7:30a
DECA Meeting-Kyle Berres
7:30a
Kingsmen Court Rep Board Meeting-Michael Coffee
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:15a
Army Recruiter Set Up During Lunch
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Talent Show Auditions
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda
4:30p
After School Jazz Rehearsal
4:45p
B/G Swim & Dive vs. Clay (HOME)
5:15p
JV/V BBB Team Dinner
6:00p
JV/V GBB vs. Adams (AWAY)
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
JV/V Wrestling vs. Elkhart Central (HOME)
10
TBA
IHSGW Regional-Girls Wrestling
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
7:25a
FR Mentor Meeting-Marni Cronk
7:30a
Fellowship of Christian Athletes
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Democratic Club Meeting-Michael Coffee
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR GBB Practice-Julius Smith
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Tech Theater Club
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
FR GBB Team Dinner-
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:15p
JV/V BBB vs. Adams (AWAY)
6:30p
Softball Open Gym - Beth Zachary
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
11
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
FR BBB Practice-Sean Penney
8:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
8:30a
JV Wrestling @ New Haven Invitational
9:00a
FR/JV Wrestling @ Riley Invitational
9:00a
JV/V GBB Shoot Around-Kristi Ulrich
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
10:00a
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
1:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
4:00p
Girls Freshman Basketball vs. Carroll
4:00p
JV/V GBB vs. Carroll (HOME)
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
5:30p
FR GBB Team Dinner
6:15p
JV/V BBB vs. Valparaiso (AWAY)
12
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
13
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:15p
Penn Talent Show Try-Out/Rehearsal
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Tech Theater Club
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
6:00p
*****Penn Booster Meeting*****
6:00p
B/G Dive Meet vs. Adams
6:00p
FR BBB at Adams
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:00p
PTO Meeting-Sean Galiher
6:30p
FR GBB at Adams
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Softball Open Gym - Beth Zachary
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
G Rugby Parent Meeting
14
6:30a
FR GBB Practice-Julius Smith
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:20a
American Art Academy Lunch Visit
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:15p
Penn Talent Show Try-Out/Rehearsal
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:35p
Musical Rehearsal
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
4:30p
After School Jazz Rehearsal
6:00p
B/G Swim vs. Adams (HOME)
6:00p
JV/V GBB vs. Riley (HOME)
6:45p
JV/V Wrestling vs. Wawasee (HOME)
7:00p
Elm Road Jumpers/Warm Up-
15
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Debate Team Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Friends of the Library Meeting-Caelea Armstrong
3:30p
GSA Meeting-Michael Coffee
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Student Composer's Forum
3:30p
Talent Show Rehearsal
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
6:00p
FR/JV Wrestling vs. SB Riley (HOME)
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:15p
FR GBB Practice-Julius Smith
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
16
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:00a
Snowball Ticket Sales
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
2:45p
Food Service Meeting-Lori Thielka
3:30p
Boys Golf Meeting-Tony Polizzotto
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR GBB Practice-Julius Smith
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
4:30p
After School Jazz Rehearsal
4:45p
B/G Swim & Dive vs. Marian (HOME)
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
Winter Guard Rehearsal
6:15p
BBB vs. Glenn (HOME)
6:30p
Softball Open Gym - Beth Zachary
7:00p
Penn Talent Show
7:30p
Reserved for B/G Swim & Dive Senior Night
17
6:30a
FR GBB Practice-Julius Smith
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
8:00a
Snowball Ticket Sales
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:15a
Freshman Mentor Award Party/Lunch-Marni Cronk
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
4:00p
Cheer Warm Up Before JV/V Basketball Games
4:00p
District Debate Tournament-Jeremy Starkweather
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
5:00p
IHSGW State Championship-Girls Wrestling
5:00p
Schmucker GBB Team Dinner-Kyle Snoeyink
6:00p
JV/V GBB vs. Riley (HOME)
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
18
7:00a
Purdue Jazz Festival
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
District Debate Tournament-Jeremy Starkweather
8:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
9:00a
FR/JV Wrestling @ Elkhart Memorial Invite
9:00a
Girls Swim & Dive at NIC Meet
9:00a
Varsity Wrestling @ NIC Tournament
10:00a
FR/JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich & Julius Smith
10:00a
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
11:30a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
12:00p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
1:00p
Snowball Set Up/Prep-
1:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
2:45p
JV/V BBB Walk Through-Al Rhodes
3:00p
JV/V GBB vs. FW South Side (AWAY)
6:00p
JV/V BBB vs. New Prairie (AWAY)
19
7:30p
*****Snowball/Winter Dance*****
20
Martin Luther King Day
9:00a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
9:00a
JV/V Girls Basketball Practice-Kristi Ulrich
9:00a
Musical Rehearsal
9:00a
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
9:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
11:00a
Fr GBB Practice-Julius Smith
1:00p
FR BBB Practice-Sean Penney
1:00p
V/JV BBB Practice-Al Rhodes
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
21
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Drama Club Meeting
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
FR GBB Practice-Julius Smith
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Unified Track Call Out Meeting-Bennett Blazo
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
3:45p
Softball Open Gym - Beth Zachary
4:30p
After School Jazz Rehearsal
6:00p
Boys Swim & Dive at Mishawaka
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Volleyball Practice-Lisa Pawlik
6:15p
JV/V BBB vs. Northridge (AWAY)
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:45p
Water Aerobics-Community Education
22
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:25p
New Teacher Meeting
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Debate Team Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
JV/V BBB Film Viewing-Al Rhodes
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Student Composer's Forum
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
5:30p
JV/V GBB Team Dinner-
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
FR GBB Practice-Julius Smith
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
PWC Team Picture-Brad Harper
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
23
6:30a
FR GBB Practice-Julius Smith
7:30a
Kingsmen Court Rep Board Meeting-Michael Coffee
7:30a
Staff Meeting - Trauma Informed Instruction
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
8:30a
Staff Meeting - Trauma Informed Instruction
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
10:00a
Staff Meeting - Trauma Informed Instruction
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
11:30a
Staff Meeting - Trauma Informed Instruction
2:00p
Staff Meeting - Trauma Informed Instruction
3:25p
Staff Meeting - Trauma Informed Instruction
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda
3:45p
Softball Open Gym - Beth Zachary
4:30p
After School Jazz Rehearsal
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
5:30p
JV/V BBB Team Dinner
6:00p
JV/V GBB vs. St. Jospeh (AWAY)
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
Boys Freshman Basketball vs. Glenn
6:30p
Boys Soccer Player/Parent Meeting-Kyle Zaber
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
JV/V Wrestling @ Adams (AWAY)
7:45p
Water Aerobics-Community Education
24
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Democratic Club Meeting-Michael Coffee
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR GBB Practice-Julius Smith
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
3:45p
Volleyball Practice-Lisa Pawlik
6:00p
JV/V BBB vs. St. Joseph (AWAY)
6:30p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
25
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
9:00a
B / G Dive Invite at Mishawaka
9:00a
JV Wrestling @ Culver Academy Invitational
9:00a
Penn JV Wrestling Tournament
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
11:00a
FR BBB at Valpo Tournament
11:00a
FR GBB at Valparaiso
1:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
4:00p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
26
9:00a
PWC Folkstyle Classic Tourney-Brad Harper
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
27
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
9:00a
Food Service Meeting-Mary Ellen Gilliam
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
Food Service Meeting-Mary Ellen Gilliam
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
FR GBB at Plymouth
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Softball Open Gym - Beth Zachary
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
7:00p
G Rugby Meetings/Practices
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
28
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Sophomores/Juniors Assembly-Derrick White
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
9:30a
Elementary POPS Concert Performance
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
GBB Film Viewing-Kristi Ulrich
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Wheeler - ACR
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
4:30p
After School Jazz Rehearsal
6:00p
Band Winter Concert Rehearsal
6:00p
FR BBB at St. Joseph
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
FR GBB Practice-Julius Smith
6:30p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
7:45p
Water Aerobics-Community Education
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
29
6:00a
Softball Open Gym - Beth Zachary
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
7:50a
Key Club Meeting-Lainey Bristow
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
2:00p
Spring Coaches Meeting-Jeff Hart
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Debate Team Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
FR Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Friends of the Library Meeting-Caelea Armstrong
3:30p
GSA Meeting-Michael Coffee
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
5:45p
JV/V GBB Team Dinner-
6:00p
Band Winter Concert Rehearsal
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
Boys Freshman Basketball vs. Mishawaka
6:30p
Girls Freshman Basketball vs. Mishawaka
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
30
6:30a
FR GBB Practice-Julius Smith
7:30a
DECA Meeting-Kyle Berres
7:30a
Wrestling Study Tables-Rachelle Mammolenti
8:15a
AMC competition - Brad Grounds
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Boys Golf Meeting-Tony Polizzotto
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Speech/Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
4:00p
Cheer Warm Up Before JV/V Basketball Games
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
4:30p
After School Jazz Rehearsal
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
5:30p
JV/V BBB Team Dinner
6:00p
JV/V GBB vs. Riley (HOME)
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Winter Guard Rehearsal
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Winter Band Concert
7:45p
Water Aerobics-Community Education
31
6:55a
B & G Swim/Dive Conditioning-Jess Preston
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Boys Rugby Conditioning-Bart Bottorff
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
FR BBB Practice-Sean Penney
3:30p
FR GBB Practice-Julius Smith
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
4:00p
Cheer Warm Up Before JV/V Basketball Games
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
6:15p
BBB vs. Mishawaka (HOME)
6:30p
Orchestra Chamber Cafe/IMC and LGI A
1
TBA
Varsity Wrestling Sectionals
7:00a
District Solo and Ensemble Contest
8:00a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
B LAX State Officials Association Training Clinic-
8:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
9:00a
Boys & Girls Freshman Basketball Tournament
9:00a
Boys Swim & Dive at NIC Meet
10:00a
B/G Swim & Dive Breakfast
10:00a
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
1:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
3:00p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:00p
POMS Team Dinner-Ali Minegar
4:00p
Cheer Warm Up Before JV/V Basketball Games
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
6:15p
BBB vs. Goshen (HOME)