Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
3/28/2024 11:46 am
Calendar
Sign In
more
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
March
2020
Year
Month
Week
Day
List
Year
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
1
12:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
2
7:30a
Natural Helpers Meetings-Michael Coffee
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Tech Theater Club
4:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
5:00p
Boys Basketball Film - Coach Rhodes
5:00p
Musical Rehearsal/CPA
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
B LAX Film Viewing-Mike Williams
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:00p
Naviance Parent Information Meeting-John Westra
6:00p
PTO Meeting-Sean Galiher
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Penn Junior Drumline Rehearsals
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
G Rugby Meetings/Practices
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
Penn Choir Booster Meeting
7:00p
SAT/ACT Prep Class-Scott Carlin
7:30p
POPS Booster Meeting
3
TBA
Boys Basketball Sectional
7:40a
SALC Meetings-Curt Rallo
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Elementary Musical Preview (Fiddler on the Roof)
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
First Tuesdays Book Club Meeting-Caelea Armstrong
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:45p
SAT Prep English 1-Community Education
4:00p
Softball Practice-Beth Zachary
4:30p
JV/V BBB Team Dinner
5:00p
Boys Basketball Film - Coach Rhodes
5:00p
Musical Rehearsal/CPA
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Jelly Roll Quilts-Community Education
7:45p
Water Aerobics-Community Education
4
7:30a
NHS meeting - Jon Lockwood
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Athletics Code Meeting
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
GSA Meeting-Michael Coffee
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:30p
Tech Theater Club
4:00p
Softball Practice-Beth Zachary
5:00p
Musical Rehearsal/CPA
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Boys Basketball Sectional vs. Elkhart Central
6:00p
Boys Rugby Practice - Bart
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Softball Officials Meeting-John Strauser
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Open Swim-Community Education
5
7:30a
Kingsmen Court Rep Board Meeting-Michael Coffee
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Speech/Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:45p
SAT Prep Math 1-Community Education
4:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
4:00p
Musical Rehearsal/CPA
5:00p
Boys Basketball Film - Coach Rhodes
5:30p
Boston College G Lax practice
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Girls Wrestling Banquet-Brad Harper
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
PRO Swim Pasta Party-Wynne Trowbridge
7:45p
Water Aerobics-Community Education
6
7:00a
ISSMA Jazz Contest@ Goshen High School
7:30a
Fellowship of Christian Athletes
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Tech Theater Club
3:30p
Winter Guard -Jen Buckholz
3:30p
Winter Guard Annual Community Night-Jen Buckholz
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
7:00p
Penn Musical
7
7:00a
ISSMA Jazz Contest@ Goshen High School
8:00a
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
8:00a
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
8:00a
Natural Helpers Meeting-Michael Coffee
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
10:00a
Boys Lax Scrimmage
10:00a
G Track & Field at Hoosier State Relays
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
7:00p
Penn Musical
8
Daylight Saving Time Begins
3:00p
Penn Musical
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
9
7:30a
Natural Helpers Meetings-Michael Coffee
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:00a
Logan Nose On Fundraiser Sales
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
12:00p
Case Conference-Amy Zimmer
3:30p
BBB End of Year Team Meeting-Al Rhodes
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Dance Audition for Advanced Dance Classes
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Softball Tryouts-Beth Zachary
3:30p
Tech Theater Club
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
B LAX Film Viewing-Mike Williams
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Intro to PC-Community Education
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
7:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
SAT/ACT Prep Class-Scott Carlin
10
7:40a
SALC Meetings-Curt Rallo
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:00a
Logan Nose On Fundraiser Sales
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:30p
Softball Tryouts-Beth Zachary
3:45p
SAT Prep English 1-Community Education
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
5:00p
B Rugby Film Viewing-Bart Bottorff
6:00p
*****Penn Booster Meeting*****
6:00p
Excel Intro-Community Education
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Wrestling Banquet-Brad Harper
6:30p
Chalk 1-Community Education
6:30p
Scuba-Community Education
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Jelly Roll Quilts-Community Education
7:45p
Water Aerobics-Community Education
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
11
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:00a
Logan Nose On Fundraiser Sales
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Auditions
3:30p
Friends of the Library Meeting-Caelea Armstrong
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Girls Track Fundraiser Meeting
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Orchestra Scotland Rehearsal
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:30p
Softball Tryouts-Beth Zachary
3:30p
Student Composer's Forum
3:30p
Tech Theater Club
3:45p
SAT Prep Math 1-Community Education
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
5:30p
Mary Frank Swim Night-
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Parent Meeting for Junior GBB League-Kristi Ulrich
6:30p
Canning 1 Water Bath-Community Education
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Softball Officials Meeting-John Strauser
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Open Swim-Community Education
12
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:00a
Logan Nose On Fundraiser Sales
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Auditions
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:30p
Speech/Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
Spring Sports Code of Conduct Meeting
3:45p
Softball Tryouts-Beth Zachary
4:15p
Boys Golf Meeting-
5:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
PHM Spell Bowl (Elementary Schools)
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Softball Player/Parent Meeting-Beth Zachary
6:30p
Calligraphy-Community Education
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Scuba-Community Education
7:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
7:45p
Water Aerobics-Community Education
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
13
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:00a
Logan Nose On Fundraiser Sales
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
12:00p
Robotics Comp Set Up-Josiah Parker
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Tech Theater Club
3:45p
Softball Tryouts-Beth Zachary
4:00p
SMASH BROS. Tournament-Michelle Ball
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
14
TBA
Boys Basketball Regional
5:00a
Robotics Comp-Josiah Parker
8:00a
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
8:00a
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
8:00a
SAT Testing-Sandy Heston
9:00a
Penn Junior Drumline Rehearsals
10:00a
Boys Lax practice - Mike Williams
10:00a
G Track & Field at Bulldog Invite
10:00a
G Track & Field at Hoosier State Relays
15
5:00a
Robotics Comp-Josiah Parker
11:00a
JV/V Boys Lax vs. Evansville
16
7:30a
Bus Driver In House Training-Brandon Tugmon
7:30a
Natural Helpers Meetings-Michael Coffee
7:30a
Pre Admin. SAT Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Advanced Jazz Auditions
3:30p
Auditions for Rhapsody
3:30p
Baseball Tryouts-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Tech Theater Club
3:45p
Cheer Meeting-Rita Szweda
4:30p
Cheer Meeting-Rita Szweda
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
B LAX Film Viewing-Mike Williams
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Intro to PC-Community Education
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Penn Junior Drumline Rehearsals
6:30p
Photo Solutions-Community Education
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
SAT/ACT Prep Class-Scott Carlin
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
17
St. Patrick's Day
7:30a
Bus Driver In House Training-Brandon Tugmon
7:30a
Pre Admin. SAT Testing-Dave Hall
7:40a
SALC Meetings-Curt Rallo
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
9:50a
IML Tests-Brad Grounds
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Auditions for Viva Voce
3:30p
Baseball Tryouts-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Drama Club Meeting
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
RHYTHM Tech- Rehearsal
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
6:00p
Excel Intro-Community Education
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
Scuba-Community Education
6:30p
Varsity Boys Lax vs. South Bend Bears
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Jelly Roll Quilts-Community Education
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
7:45p
Water Aerobics-Community Education
18
7:30a
Bus Driver In House Training-Brandon Tugmon
7:50a
Key Club Meeting-Lainey Bristow
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:25p
New Teacher Meeting
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
GSA Meeting-Michael Coffee
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
RHYTHM Dress Rehearsal
3:30p
Softball Practice-Beth Zachary
3:30p
Tech Theater Club
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Baseball Tryouts-Greg Dikos
6:00p
GBB Middle School Parent Meeting-Kristi Urlich
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Parent Unified Track & Field-Bennett Blazo
6:30p
B/G Swim & Dive Banquet-Jess Preston
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Penn Junior Drumline Rehearsals
7:00p
Open Swim-Community Education
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
19
7:30a
Bus Driver In House Training-Brandon Tugmon
7:30a
Kingsmen Court Rep Board Meeting-Michael Coffee
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:15a
US Army/Army Reserve Recruiters
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
12:00p
Natural Helpers/Michael Coffee
2:45p
Food Service Meeting-Lori Thielka
3:30p
Baseball Tryouts-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Speech/Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
Baseball Parent/Player Meeting-Greg Dikos
6:30p
Calligraphy-Community Education
6:30p
Instant Pot 101-Community Education
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Scuba-Community Education
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
RHYTHM Concert
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
7:45p
Water Aerobics-Community Education
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
20
7:00a
ISSMA State Jazz Contest
7:30a
Bus Driver In House Training-Brandon Tugmon
7:30a
Fellowship of Christian Athletes
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
8:30a
Case Conference-Karen Tagliaferri
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Baseball Practice-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Democratic Club Meeting-Michael Coffee
3:30p
Freshmen Meeting for Athletics-Marie Doan
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Tech Theater Club
4:00p
ISSMA JME (Band and Orchestra Middle School Students)
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
21
TBA
Boys Basketball Semi State
8:00a
Baseball Practice-Greg Dikos
8:00a
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
8:00a
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
8:00a
ISSMA JME (Band and Orchestra Middle School Students)
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
12:00p
JV/V Boys Lax vs. Bishop Chatard
12:00p
Softball Practice-Beth Zachary
12:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
22
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
23
7:30a
Natural Helpers Meetings-Michael Coffee
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Softball Practice-Beth Zachary
3:30p
Tech Theater Club
6:00p
B LAX Film Viewing-Mike Williams
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
HBCU Informational Meeting
6:00p
Intro to PC-Community Education
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
7:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
SAT/ACT Prep Class-Scott Carlin
24
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Softball Practice-Beth Zachary
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
6:00p
Excel Intro-Community Education
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:30p
Chalk 1-Community Education
6:30p
Think Like A Writer-Community Education
7:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
7:00p
Jelly Roll Quilts-Community Education
7:45p
Water Aerobics-Community Education
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
25
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Friends of the Library Meeting-Caelea Armstrong
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Orchestra Scotland Rehearsal
3:30p
Softball Practice-Beth Zachary
3:30p
Student Composer's Forum
3:30p
Tech Theater Club
5:30p
Varsity Softball Scrimmage-
6:00p
B LAX Practice-Mike Williams
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Marching Percussion Spring Training
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
6:30p
Canning 2 Pressure-Community Education
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
7:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
7:00p
Battle of the Books-Anne Britton-Mish/PHM Library
7:00p
JV2 Boys Lax vs. Elkhart Memorial
7:00p
Open Swim-Community Education
26
7:30a
Staff Meeting - Snapshot Data
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
8:30a
Staff Meeting - Snapshot Data
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
10:00a
Staff Meeting - Snapshot Data
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
11:30a
Staff Meeting - Snapshot Data
2:00p
Staff Meeting - Snapshot Data
3:25p
Staff Meeting - Snapshot Data
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Softball Practice-Beth Zachary
3:30p
Speech/Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:45p
Softball Team Pictures
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
4:30p
Bass Clinic with Jason Heath
5:30p
B LAX Team Pictures
5:30p
Coed Track Meet vs. Bremen
6:00p
B LAX Practice-Mike Williams
6:00p
Dance Marathon Dodgeball Fundraiser-Michele Ball
6:30p
Calligraphy-Community Education
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
7:00p
New York Performance Preview Choir Concert and Pre-Departure Information
7:45p
Water Aerobics-Community Education
27
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Softball Practice-Beth Zachary
3:30p
Tech Theater Club
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
7:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
7:00p
Winter Guard Awards Ceremony-Jen Buckholz
28
TBA
Boys Basketball State Finals
8:00a
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
8:00a
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
8:00a
Softball Practice-Beth Zachary
11:00a
Girls Lax vs. Carmel - Annie Eutsey
11:00a
JV/V Softball @ Carroll
12:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
4:00p
G Track & Field at Indoor Finals
29
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
30
7:30a
Natural Helpers Meetings-Michael Coffee
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Baseball Practice-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Cheer Tryouts for Fall Sports-Rita Szweda
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
FITNESS CENTER CLOSED
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Tech Theater Club
4:00p
G Tennis Team Pictures
4:45p
3 vs 3 Basketball Tourney/Silver Mile Fundraiser-Lisa Pawlik
5:30p
Baseball Team Pictures
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Intro to PC-Community Education
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:30p
Memories-Community Education
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
7:00p
B LAX Film Viewing-Mike Williams
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
Penn Choir Booster Meeting
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
31
8:15a
CTE/Interactive Media-Morgan O'Grady
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Baseball Practice-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Cheer Tryouts for Fall Sports-Rita Szweda
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Spring Call Out Meeting GBB-Kristi Ulrich
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
4:00p
Athletic Trainers Pictures
4:00p
G & B Track Team Pictures
4:00p
Unified Track Team Pictures
5:30p
JV/V Softball @ Portage
5:45p
G LAX Team Pictures
6:00p
Excel Intro-Community Education
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
6:30p
WSI-Community Education
7:00p
Jelly Roll Quilts-Community Education
7:00p
Orchestra New York Preview Concert
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
7:45p
Water Aerobics-Community Education
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams
1
7:30a
NHS meeting - Jon Lockwood
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Baseball Practice-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Cheer Tryouts for Fall Sports-Rita Szweda
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
GSA Meeting-Michael Coffee
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Tech Theater Club
5:00p
NHS Teacher Recognition Dinner- J Lockwood
5:30p
JV/V Baseball vs. Northridge
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Marching Percussion Spring Training
6:30p
Girls Lax vs. Crown Point - Annie Eutsey
6:30p
Penn Wrestling Club
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
2
7:00a
Penn NHS Blood Drive
7:30a
Kingsmen Court Rep Board Meeting-Michael Coffee
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Baseball Practice-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
5:30p
JV/V Softball vs. Lake Central
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:30p
AAU GBB Practice-Kristi Ulrich
6:30p
WSI-Community Education
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
7:45p
Water Aerobics-Community Education
3
7:30a
Fellowship of Christian Athletes
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Baseball Practice-Greg Dikos
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Children's Show Rehearsals
3:30p
Democratic Club Meeting-Michael Coffee
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Tech Theater Club
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
7:00p
Softball Practice-Beth Zachary
4
8:00a
Baseball Practice-Greg Dikos
8:00a
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
8:00a
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
12:00p
Softball Practice-Beth Zachary