Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
5/14/2024 2:21 pm
Calendar
Sign In
More
close
Today
May
23-29
th
2021
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
23
6:00p
Early College Senior Banquet
24
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Orchestra POPS Rehearsal (Back up space if it's raining outside)
3:30p
POPS in the Park Rehearsal-Tschetter
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:15p
Boys Golf @ Warsaw "Bob Turner" Classic
5:00p
Softball Sectional
6:00p
B Track & Field Awards Ceremony-Jon Carroll
6:00p
Band Concert-Glenn Northern
7:00p
Open Swim-Community Education
25
4:00a
Cheer Practice-Rita Szweda
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
9:30a
Calendar Meeting-Jennifer Dunderman
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Football Managers Meeting-Pete Riordan
3:30p
Orchestra POPS Performance (Back up space if it's raining outside)
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Cheer Practice-Rita Szweda
4:00p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:30p
G Tennis Regionals @ LaPorte (AWAY)
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
Unified Track & Field End of Year Awards-Bennett Blazo
6:30p
POPS in the Park Concert-(CPA Rain location) Potawatomi Park (Chris Wilson Pav)
26
6:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Volleyball Speed Training-Lisa Pawlik
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
RHYTHM Percussion Ensemble Rehearsal-Greisser
4:00p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
B Golf vs. Northridge/Mishawaka
5:00p
Softball Sectional
5:30p
G Tennis Regionals @ LaPorte (AWAY)
6:00p
FR/JV Baseball Awards-Greg Dikos
6:00p
G Track & Field Awards Ceremony-Melissa Danner
6:00p
Marching Percussion Spring Training-Greisser
6:00p
Schmucker Middle School Concert
7:00p
Advanced Acting Showcase-Studio Theater
7:00p
Open Swim-Community Education
27
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Orchestra-Commencement Rehearsal #6
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
Boys Golf @ Plymouth
5:00p
Softball Sectional
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
7:00p
G LAX Awards Ceremony-Annie Eutsey
7:00p
RHYTHM Percussion Ensemble Concert-Greisser
28
6:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:45p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
5:00p
Work Experience/Sr Award Ceremony-Wheeler
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
29
8:00a
B/G Track & Field Practice
10:00a
G Tennis Semi-State @ Culver Academy (AWAY)
11:00a
Unified Track & Field @ Regionals (AWAY)