Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
6/13/2024 9:43 am
Calendar
Sign In
More
close
Today
May
16-22
nd
2021
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
16
17
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
8:00a
Dance Classical Rehearsal-All Day-CPA
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Dance Classical Rehearsal
3:30p
Orchestra-Commencement Rehearsal #4
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:30p
G Tennis @ Northwood (AWAY)
5:15p
JV/V Baseball vs. New Prairie (HOME)
5:30p
JV Baseball @ New Prairie (Away)
5:30p
JV Softball vs. New Prairie
5:30p
V Softball @ New Prairie
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
Marching Percussion Spring Training-Greisser
6:30p
B LAX vs. Elkhart High School (HOME)
6:30p
Boys XC Call Out Meeting-Tom Miller
7:00p
Open Swim-Community Education
18
7:00a
Turf Maintenance-Athletics
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
8:00a
Dance Classical Rehearsal-All Day-CPA
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Dance Classical Rehearsal
3:30p
Drama Club Meeting-Studio Theater
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:30p
Tri-M Recital
7:30p
Advance Jazz Ensemble-Greisser
19
6:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
7:00a
Turf Maintenance-Athletics
7:30a
Spring College Signing Day-Jeff Hart
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Volleyball Speed Training-Lisa Pawlik
8:00a
Dance Classical Rehearsal-All Day-CPA
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
Dance Classical Rehearsal
4:00p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:30p
G Tennis Sectionals (HOME)
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
Boys Golf @ Elkhart/LaPorte
5:00p
FR Baseball @ Brandywine (DH)
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
Marching Percussion Spring Training-Greisser
6:30p
V Softball vs. Andrean (HOME)
7:00p
Open Swim-Community Education
20
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
8:00a
Dance Classical Rehearsal-All Day-CPA
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Orchestra-Commencement Rehearsal #5
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
4:30p
G Tennis Sectionals (HOME)
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
B Track & Field Sectionals (HOME)
5:30p
Varsity Baseball vs. Adams (HOME)
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:30p
Senior Band Awards Ceremony-Glenn Northern
7:00p
FFA/Mel Lenig
7:30p
Dance Classic Performance
21
6:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
8:00a
Dance Classical Rehearsal-All Day-CPA
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:17p
Writers Guild Meetings-Carrie Morton
3:45p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
JV/V Softball @ Lake Central
7:30p
Dance Classic Performance
22
TBA
Boys Golf @ NIC Tournament
8:00a
B/G Track & Field Practice
9:00a
JV Baseball @ Elkhart HS JV Tourney (Away)
10:00a
Varsity Baseball @ Warsaw Tourney (AWAY)
1:00p
Unified Track & Field @ Sectionals (AWAY)