Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
5/23/2024 10:31 am
Calendar
Sign In
More
close
Today
May
19-25
th
2024
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
19
AP Testing - Dave Hall
2:00p
All State Voting for District 2 Softball Coaches - Beth Zachary
2:00p
Caro King Piano Recital - Outside
4:00p
Early College Senior Banquet - Sarah Klein
7:00p
Lifetime Fitness Center Open to Community Members
20
AP Testing - Dave Hall
5:00a
BLACK DAY
6:00a
Irish Aquatics Practice - Matthew Dorsch
7:30a
FUTURES Lifting Program - Matt Cates
7:30a
Zero Hour - Matt Cates
8:00a
Pictures for New ID Badges - Josiah Parker / Tommy Teeter
8:30a
Dance Classic Class Rehearsals - Wolfe
9:50a
Band Classroom Use - Griesser
11:25a
Marine Recruiter / Nickolas Attkisson - Jodi Jensen
3:30p
Dance Classic Rehearsal - Wolfe
3:30p
Football Team/Coaches Meeting (Riordan)
3:45p
Irish Aquatics Practice - Matthew Dorsch
4:30p
Robotics Banquet/Kyle Marsh
5:30p
Europe Trip Parent Meeting - Sarah Klein
6:00p
Boys Volleyball vs Granger Christian
6:00p
Marching Percussion Spring Training - Griesser
6:00p
V Softball Sectionals
6:00p
Wrestling Club Practice - Brad Harper
6:30p
GBB Junior League - Coach Troy Gray
7:00p
OPEN SWIM - Community Education
9:00p
Set Up for Signing Day - 05/21/2024
21
AP Testing - Dave Hall
5:00a
GOLD DAY
7:30a
Football Speed Training - Matt Cates
7:30a
SALC Meeting - Curt Rallo
7:30a
Spring College Signing Day - Bridget Williams
7:30a
Zero Hour - Matt Cates
8:00a
Pictures for New ID Badges - Josiah Parker / Tommy Teeter
8:30a
Dance Classic Class Rehearsals - Wolfe
9:50a
Band Classroom Use - Griesser
11:20a
Navy Recruiter / Sean White - Jodi Jensen
3:30p
Commencement Rehearsal - Orchestra
3:30p
Dance Classic Rehearsal - Wolfe
3:30p
E-Sports Practice / Competition - Steven Anglada-Gandia
3:30p
Speech and Debate Practice - Jeremy Starkweather
3:30p
Young Life Club - Laura Zerfas
3:45p
Cheer Practice - Rita Szweda
3:45p
Irish Aquatics Practice - Matthew Dorsch
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
5:00p
Boys Rugby Practice - Carl Case
5:00p
V Baseball @ Mishawaka/Baker Park
5:30p
G Tennis Regionals @ Northwood
5:30p
Penny Awards - Hein
6:00p
Boys Volleyball Practice - Deanna Wisler
6:00p
G Track & Field Regionals
6:00p
Wrestling Club Practice - Brad Harper
7:00p
Log Cabin Quilt - Community Education
9:00p
Set Up for Teacher Signing Day - Josiah Parker
22
AP Testing - Dave Hall
5:00a
BLACK DAY
6:00a
Irish Aquatics Practice - Matthew Dorsch
7:00a
Teacher Signing Day - Josiah Parker
7:30a
FUTURES Lifting Program - Matt Cates
7:30a
Zero Hour - Matt Cates
8:00a
Pictures for New ID Badges - Josiah Parker / Tommy Teeter
8:30a
Dance Classic Class Rehearsals - Wolfe
9:50a
Band Classroom Use - Griesser
11:15a
U.S. Army Recruiter - Lindsay Morrison
3:20p
Science Academic Superbowl Practice - Amy Tiebout
3:30p
Dance Classic Rehearsal - Wolfe
3:30p
E-Sports Practice / Competition - Steven Anglada-Gandia
3:30p
German Club Dodgeball Games - Lauren Tarbet
3:30p
Technology Student Association (TSA) - Steven Sinish
3:45p
Irish Aquatics Practice - Matthew Dorsch
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
5:00p
B Golf @ Knollwood - Northridge/Mishawaka
5:00p
Boys Rugby Practice - Carl Case
5:00p
V Baseball Sectionals
5:30p
G Tennis Regionals @ Northwood
6:00p
BBB Middle School Workouts - Barak Coolman
6:00p
Marching Percussion Spring Training - Griesser
6:00p
Reality Cafe' - Caelea Armstrong
6:00p
Wrestling Club Practice - Brad Harper
6:30p
B Track Banquet - Chad Wetzel
6:30p
GBB Junior League - Coach Troy Gray
7:00p
OPEN SWIM - Community Education
7:00p
Penn Clarinet Club Recital - Northern
23
AP Testing - Dave Hall
5:00a
GOLD DAY
7:30a
Kingsmen Court Full Rep Meeting - Sarah Klein
7:30a
Speed Training - Matt Cates
7:30a
Zero Hour - Matt Cates
8:30a
Dance Classic Class Rehearsals - Wolfe
9:50a
Band Classroom Use - Griesser
11:20a
Army National Guard Recruiter / Kyle Stethem - Jodi Jensen
3:30p
Coffee Cart Drop Off - Brenda Chaffee /
3:30p
Commencement Rehearsal - Orchestra
3:30p
Robotics Practice - Kyle Marsh
3:45p
Cheer Practice - Rita Szweda
3:45p
Irish Aquatics Practice - Matthew Dorsch
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
5:00p
Boys Rugby Practice - Carl Case
6:00p
B Track & Field @ Regionals
6:00p
GAPP Trip Meeting - Elizabeth Dix
6:00p
Penn Wrestling Club - Brad Harper
6:30p
Speech and Debate Practice - Jeremy Starkweather
7:30p
Dance Classic Concert - Wolfe
24
AP Testing - Dave Hall
5:00a
BLACK DAY
5:45a
Senior Sunrise Breakfast - Michael Coffee
7:30a
FCA Meeting - Brad Harper
7:30a
Zero Hour - Matt Cates
8:30a
Dance Classic Class Rehearsals - Wolfe
9:50a
Band Classroom Use - Griesser
3:30p
Theatre Celebration/Awards - Hein
3:45p
Unified Track & Field Practice - Bennett Blazo
7:00p
Lifetime Fitness Center Open to Community Members
7:30p
Dance Classic Concert - Wolfe
25
POOL CLOSED FOR MAINTENANCE
10:00a
G Tennis Semi State @ Homestead
11:00a
Unified Track & Field Regionals
7:00p
Lifetime Fitness Center Open to Community Members