Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
5/21/2024 10:00 am
Calendar
Sign In
More
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
January
2021
Year
Month
Week
Day
List
Year
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
27
28
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9:00a
Wrestling Practice-Brad Harper
10:00a
B & G Swim/Dive Strength Training
1:00p
Fr BBB Practice-Sean Penney
1:00p
Jv/V BBB Practice-Al Rhodes
2:00p
Wrestling Practice-Brad Harper
3:30p
Fr GBB Practice-
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
5:00p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
29
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
9:00a
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9:00a
Wrestling Practice-Brad Harper
12:00p
JV/V Wrestling @ Bellmont
1:00p
Fr BBB Practice-Sean Penney
5:00p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
6:00p
Fr/V GBB vs. Valparaiso (HOME)
30
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
9:00a
Wrestling Practice-Brad Harper
10:00a
B & G Swim/Dive Strength Training
10:00a
Fr/Jv/V BBB Practice-Sean Penney & Al Rhodes
12:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
1:00p
JV/V Wrestling @ Chesterton
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
5:00p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
6:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
31
9:00a
All Levels B & G Basketball Practices
9:00a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
11:30a
POMS Rehearsal - Cindi Minegar
1
New Year's Day
9:00a
All Levels B & G Basketball Practices
11:00a
Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
2
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
Fr BBB Practice-Sean Penney
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
11:00a
Jv/V GBB Practice-Kristi Ulrich
2:00p
Fr GBB vs. Carmel (HOME)
2:00p
JV/V GBB vs. Carmel (HOME)
5:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
3
4
7:30a
B & G Swim/Dive Strength Training
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda & Kelley Myers
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
5:30p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
Boys & Girls Dive vs. St. Joe / Adams / Clay
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal
6:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
6:30p
Fr GBB vs. Northwood (HOME)
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
7:30p
Orchestra /POPS Booster Meeting
5
3:20p
Robotics-Jim Langfeldt
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
Fr Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Orchestra-Middle School Mentor Training
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
5:00p
ESP Board Mtg
5:30p
JV Wrestling vs. Fairhaven Baptist Academy
5:45p
BBB Weight Training-Al Rhodes
6:00p
B/G Swimming vs. SB St. Joseph (HOME)
6:00p
JV/V BBB @ Bremen
6:00p
JV/V GBB vs. New Prairie (HOME)
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
6
7:30a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda & Kelley Myers
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
5:30p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
6:30p
Fr BBB vs. SB St. Joseph (HOME)
6:30p
Fr GBB vs. LaPorte (HOME)
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
7:00p
JV/V Wrestling @ New Prairie
7
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
6:00p
B/G Swimming vs. SB Clay (HOME)
6:15p
JV/V BBB vs. SB St. Joseph (HOME)
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
8
6:00a
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
7:30a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
3:17p
Writers Guild Meetings-Carrie Morton
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
4:00p
IHSGW Regional-
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
5:30p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
JV/V GBB vs. SB St. Joseph (HOME)
6:00p
Pep Band - CPA/Landoll
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
9:00a
Fr/JV Wrestling @ Riley Invitational
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
11:00a
Robotics Kickoff Meeting-Jim Langfeldt
11:00a
Varsity Wrestling Quad Meet
12:00p
All State Band Auditions-Northern
12:00p
Fr BBB Practice-SeanPenney
12:00p
Speech & Debate Tournament (Virtual)-Jeremy Starkweather
2:00p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
6:15p
JV/V BBB vs. Valparaiso (HOME)
10
11
7:30a
B & G Swim/Dive Strength Training
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda & Kelley Myers
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
5:30p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
B/G Dive @ SB Adams
6:00p
Fr BBB Game @ Jimtown
6:00p
Fr Gbb @ Warsaw (AWAY)
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal
6:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
7:00p
Choir Booster Meeting
7:00p
Penn Booster Club Meeting-Marie Doan
7:00p
St. Joe Valley Basketball Association Meetings-Brandon Rogers
12
6:00a
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:20p
Robotics-Jim Langfeldt
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
5:45p
BBB Weight Training-Al Rhodes
6:00p
B/G Swim @ SB Adams
6:00p
Jazz Combo Rehearsal-Oke
6:15p
Custodial Meeting-Dan Summersgill
6:15p
JV/V BBB Game @ Warsaw
6:30p
Jv/V BBB Practice-Al Rhodes
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
JV/V Wrestling vs. Northridge
7:00p
JV/V Wrestling vs. SB Riley
7:30p
Advance Jazz Ensemble-Greisser
13
7:30a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda & Kelley Myers
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
5:45p
JV/V Wrestling @ Jimtown
6:00p
Boys & Girls Dive vs. Marian
6:30p
Fr BBB vs. New Prairie (HOME)
6:30p
Fr GBB vs. New Prairie (HOME)
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
14
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Jv/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
5:30p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
5:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
6:00p
B/G Swimming vs. Marian (HOME)
6:00p
Fr BBB Game @ Elkhart High School
6:00p
JV/V GBB Game @ Jimtown
6:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
15
7:30a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
Fr Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
IHSGW State Championship
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
6:00p
JV/V BBB Game @ Jimtown
16
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
FR/Jv/V GBB Practice-Kristi Ulrich
8:00a
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
9:00a
Girls Swim NIC Meet
9:00a
NIC Varsity Wrestling Tournament
9:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
10:00a
Fr BBB Game vs. SB Washington
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
10:30a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
12:00p
Speech & Debate Tournament (Virtual)-Jeremy Starkweather
1:15p
BBB Weight Training-Al Rhodes
1:30p
Pep Band - CPA/Landoll
2:00p
Jv/V GBB @ Lawrence North
3:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
6:00p
Jv/V BBB vs. Chesterton
17
18
Martin Luther King Day
9:00a
All Levels G & B Basketball Practice
9:00a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
9:00a
Wrestling Practice-Brad Harper
11:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
3:30p
Musical Rehearsal
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
7:30p
Advance Jazz Ensemble-Greisser
19
7:00a
Baseball Conditioning-Greg Dikos
3:20p
Robotics-Jim Langfeldt
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Drama Club Meeting-Studio Theater
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Intermediate Jazz Rehearsal-Greisser
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
4:45p
B/G Swim & Dive vs. Jimtown (HOME)
5:00p
Baseball Conditioning-Greg Dikos
5:30p
Jv/V GBB @ Knox (AWAY)
6:00p
Jazz Combo Rehearsal-Oke
6:00p
Pep Band - CPA/Landoll
6:15p
JV/V BBB vs. Northridge (HOME)
6:30p
Softball Conditioning-Beth Zachary
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
20
7:30a
Football Practice-Cory Yeoman
7:30a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
7:30a
Volleyball Speed & Agility Workouts-Lisa Pawlik
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Band Rehearsal-Landoll
3:30p
Boys Golf Call Out Meeting-Tony Polizzotto
3:30p
Fr Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda & Kelley Myers
5:00p
Symphonic Winds Rehearsal-Northern
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
6:00p
BBB Weight Training-Al Rhodes
6:00p
JV/V GBB Game @ Elkhart High School
6:30p
Fr BBB vs. Marian (HOME)
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
7:30p
Boys Rugby Meeting-Bart Bottorff
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
21
6:00a
Softball Conditioning-Beth Zachary
7:00a
Baseball Conditioning-Greg Dikos
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Band Rehearsal-Landoll
3:30p
Boys Golf Call Out Meeting-Tony Polizzotto
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Jv/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
5:00p
Baseball Conditioning-Greg Dikos
5:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
6:00p
JV Wrestling vs. Mishawaka Marian
6:30p
FrGBB Practice-Lauren Grewe
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:30p
Advance Jazz Ensemble-Greisser
7:30p
Boys Rugby Meeting-Bart Bottorff
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
22
7:30a
Football Practice-Cory Yeoman
7:30a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
3:17p
Writers Guild Meetings-Carrie Morton
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
District Debate/Speech Tournament-Jeremy Starkweather
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
Fr Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
6:15p
JV/V BBB vs. Marian (HOME)
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
23
7:00a
District Debate/Speech Tournament-Jeremy Starkweather
7:00a
Purdue Jazz Festival
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
8:00a
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
8:00a
JV GBB Practice-Kristi Ulrich
8:00a
Quiz Bowl Tournament - Brian May
9:00a
B/G Dive @ Mishawaka Dive Invite
9:00a
JV Wrestling @ 55th Annual Culver Academies Invite
9:00a
Penn Fr/JV Wrestling Tournament
9:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
9:00a
Wrestling Practice-Brad Harper
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
10:00a
V GBB Practice-Kristi Ulrich
11:00a
Fr BBB Tourney @ Valparaiso
1:00p
V GBB vs. Bishop Noll
4:00p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
24
10:00a
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:30p
V GBB Sectional Draw Viewing/Virtual--Kristi Ulrich
25
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
B & G Swim/Dive Strength Training
7:30a
Block Faculty Meetings-ISTEP Information-Dave Hall
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr/So Wrestling State Team Practice-Brad Harper
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda & Kelley Myers
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal
6:30p
Choir-ISSMA Chamber Night
6:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
6:30p
Fr GBB vs. Plymouth (HOME)
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
26
7:00a
Baseball Conditioning-Greg Dikos
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
8:00a
PSAT Testing-Dave Hall
10:15a
Orchestra Elementary POPS Concert
3:20p
Robotics-Jim Langfeldt
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Band Rehearsal-Landoll
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
5:00p
Baseball Conditioning-Greg Dikos
5:45p
BBB Weight Training-Al Rhodes
6:00p
Fr BBB Game @ Northridge (AWAY)
6:00p
Fr GBB @ Northridge (AWAY)
6:00p
JV/V GBB Game @ SB Clay
6:00p
Symphonic Winds Rehearsal-Northern
6:30p
FR GBB Practice-Lauren Grewe
6:30p
Softball Conditioning-Beth Zachary
6:30p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
27
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Football Practice-Cory Yeoman
7:30a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
7:30a
Volleyball Speed & Agility Workouts-Lisa Pawlik
10:15a
Orchestra Elementary POPS Concert
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr/So Wrestling State Team Practice-Brad Harper
3:30p
Fr Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
3:45p
JV/V Cheer Practice-Rita Szweda & Kelley Myers
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
6:00p
Band Winter Concert Rehearsal
6:00p
Intermediate Jazz Ensemble Concert - Northern
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
Parent University/Early College-Bennett Blazo
7:00p
Advanced Jazz Ensemble Concert - Northern
7:00p
Fr BBB Game @ Mishawaka
8:00p
Intermediate Freshman Band Concert - Northern
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
9:00p
Advanced Freshman Band Concert - Northern
28
7:00a
Baseball Conditioning-Greg Dikos
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
5:00p
Baseball Conditioning-Greg Dikos
5:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
6:00p
JV/V GBB Game @ Northwood
6:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
6:30p
Softball Conditioning-Beth Zachary
7:00p
Band Winter Concert
7:00p
Concert Band Concert - Northern
8:00p
Symphonic Band Concert
9:00p
Symphonic Winds Concert - Northern
29
6:00a
Softball Strength & Conditioning-Beth Zachary
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Football Practice-Cory Yeoman
3:30p
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
3:30p
District Debate/Speech Tournament-Jeremy Starkweather
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
Fr Cheer Practice-Kylee Wetzel
3:30p
Fr GBB Practice-Lauren Grewe
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
4:00p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
6:00p
JV/V BBB Game @ Riley
6:30p
Orchestra Chamber Cafe-IMC
6:30p
Volleyball Conditioning-Lisa Pawlik
30
7:00a
Speech & Debate Tournament (Virtual)-Jeremy Starkweather
7:30a
B & G Swim/Dive Practice-Jess Preston
9:00a
NIC Boys Swim Conference Meet
9:00a
Penn Fr Basketball Tournament-Boys and Girls
9:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
9:00a
Varsity Wrestling Sectional
9:00a
Wrestling Practice-Brad Harper
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
2:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
4:00p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
6:15p
JV/V BBB Game @ Goshen
31
10:00a
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
1
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
3:30p
Fr/So Wrestling State Team Practice-Brad Harper
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
3:30p
Swim Practice-Jess Preston
3:45p
JV Cheer Practice-Kelley Myers
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
Boys Basketball Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal
6:30p
Fr BBB Game @ Plymouth
6:30p
POMS Rehearsals-Cindi Minegar
6:30p
Softball Practice-Beth Zachary
7:00p
Choir Booster Meeting
7:30p
Orchestra /POPS Booster Meeting
8:30p
Girls Rugby Practice-Jocelyn Malmstrom
2
7:00a
Baseball Practice-Greg Dikos
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
3:20p
Robotics-Jim Langfeldt
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
3:30p
Swim Practice-Jess Preston
4:00p
Softball Practice-Beth Zachary
4:00p
Volleyball Practice-Lisa Pawlik
4:30p
After School Jazz Ensemble Rehearsal
5:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
6:00p
JV/V BBB Game @ Clay
6:00p
Jazz Combo Rehearsal-Oke
6:00p
Varsity Girls Basketball Sectionals @ Goshen
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:30p
Advance Jazz Ensemble-Greisser
3
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Athletics Signing Day-Jeff Hart
7:30a
Football Practice-Cory Yeoman
7:30a
Volleyball Speed & Agility Workouts-Lisa Pawlik
3:30p
Fr/So Wrestling State Team Practice-Brad Harper
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
3:30p
Swim Practice-Jess Preston
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
5:30p
Boys Basketball Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
Varsity Girls Basketball Sectionals @ Goshen
6:30p
Fr BBB vs. Concord (HOME)
6:30p
POMS Rehearsals-Cindi Minegar
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
8:30p
Girls Rugby Practice-Jocelyn Malmstrom
4
7:00a
Baseball Practice-Greg Dikos
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:30p
Evening of Jazz Dress Rehearsal
5:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
5:30p
Girls Swim Sectional Trials
5:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
6:00p
Pep Band - CPA/Landoll
6:15p
JV/V BBB vs. Glenn (HOME)
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Academic Awards Night
5
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Football Practice-Cory Yeoman
1:00p
Set Up for Wrestling Regionals-Athletics
3:17p
Writers Guild Meetings-Carrie Morton
3:30p
Fr BBB Practice-Sean Penney
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Swim Practice-Jess Preston
4:00p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
Wrestling Weight Training-Matt Cates
6:00p
Varsity Girls Basketball Sectionals @ Goshen
6:30p
Evening of Jazz Performance
6:30p
Volleyball Practice-Lisa Pawlik
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
6
12:00a
Set Up for Wrestling Regionals-Athletics
7:00a
Band /Orchestra District Solo and Ensemble Contest
7:00a
Quiz Bowl Competition - Brian May
7:00a
Reserved for Wrestling Weigh In's-Athletics
7:30a
Wrestling Regionals Coaches Meeting-Marie Doan
8:00a
ACT Testing-John Westra
8:00a
Boys Swim Practice-Jess Preston
9:00a
Girls Swim Sectional Finals
9:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
9:30a
Varsity Wrestling Regionals (HOME)
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
10:00a
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
12:00p
FR BBB Practice-Sean Penney
12:00p
Speech & Debate Tournament (Virtual)-Jeremy Starkweather
2:00p
Boys Basketball Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
Varsity Girls Basketball Sectionals @ Goshen