Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
5/17/2024 1:54 pm
Calendar
Sign In
More
close
Today
Mar
1-7
th
2020
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
1
12:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
2
7:30a
Natural Helpers Meetings-Michael Coffee
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Tech Theater Club
4:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
5:00p
Boys Basketball Film - Coach Rhodes
5:00p
Musical Rehearsal/CPA
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
B LAX Film Viewing-Mike Williams
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Monday Night Orchestra Rehearsal
6:00p
Naviance Parent Information Meeting-John Westra
6:00p
PTO Meeting-Sean Galiher
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Penn Junior Drumline Rehearsals
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
G Rugby Meetings/Practices
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
Penn Choir Booster Meeting
7:00p
SAT/ACT Prep Class-Scott Carlin
7:30p
POPS Booster Meeting
3
TBA
Boys Basketball Sectional
7:40a
SALC Meetings-Curt Rallo
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Elementary Musical Preview (Fiddler on the Roof)
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
First Tuesdays Book Club Meeting-Caelea Armstrong
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:45p
SAT Prep English 1-Community Education
4:00p
Softball Practice-Beth Zachary
4:30p
JV/V BBB Team Dinner
5:00p
Boys Basketball Film - Coach Rhodes
5:00p
Musical Rehearsal/CPA
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Jelly Roll Quilts-Community Education
7:45p
Water Aerobics-Community Education
4
7:30a
NHS meeting - Jon Lockwood
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Athletics Code Meeting
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
GSA Meeting-Michael Coffee
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:30p
Tech Theater Club
4:00p
Softball Practice-Beth Zachary
5:00p
Musical Rehearsal/CPA
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
5:30p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Boys Basketball Sectional vs. Elkhart Central
6:00p
Boys Rugby Practice - Bart
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Softball Officials Meeting-John Strauser
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Open Swim-Community Education
5
7:30a
Kingsmen Court Rep Board Meeting-Michael Coffee
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
Speech/Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:45p
SAT Prep Math 1-Community Education
4:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
4:00p
Musical Rehearsal/CPA
5:00p
Boys Basketball Film - Coach Rhodes
5:30p
Boston College G Lax practice
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
6:00p
Girls Wrestling Banquet-Brad Harper
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
PRO Swim Pasta Party-Wynne Trowbridge
7:45p
Water Aerobics-Community Education
6
7:00a
ISSMA Jazz Contest@ Goshen High School
7:30a
Fellowship of Christian Athletes
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Tech Theater Club
3:30p
Winter Guard -Jen Buckholz
3:30p
Winter Guard Annual Community Night-Jen Buckholz
6:00p
Girls Lax Practice - Annie Eutsey
7:00p
Penn Musical
7
7:00a
ISSMA Jazz Contest@ Goshen High School
8:00a
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
8:00a
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
8:00a
Natural Helpers Meeting-Michael Coffee
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
10:00a
Boys Lax Scrimmage
10:00a
G Track & Field at Hoosier State Relays
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
7:00p
Penn Musical