Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
5/3/2024 8:16 am
Calendar
Sign In
more
close
Today
Feb
16-22
nd
2020
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
16
12:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
3:30p
Niva Volleyball Club Practice-Lisa Pawlik
17
President's Day
7:30a
Natural Helpers Meetings-Michael Coffee
9:00a
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
9:00a
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
9:00a
POM Rehearsal-Cindi Minegar
9:00a
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
9:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
10:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:35p
Musical Rehearsal
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
18
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Drama Club Meeting
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
Girls Track Meeting-Melissa Danner
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:35p
Musical Rehearsal/CPA
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
4:00p
Cheer Warm Up Before JV/V Basketball Games
4:00p
Reserved for Basketball Hospitality-Jen Dunderman
6:00p
Girls Track Parent Meeting - Melissa Danner
6:15p
BBB vs. Plymouth (HOME)
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Elm Road Jumpers/Warm Up-
7:45p
Water Aerobics-Community Education
19
7:50a
Key Club Meeting-Lainey Bristow
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:25p
New Teacher Meeting
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
GSA Meeting-Michael Coffee
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Orchestra Scotland Rehearsal
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal/CPA
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
5:30p
Baseball Officials Meeting-Tony Gaugler
6:00p
Boys Lacrosse Parent/Player Meeting-Myra Sweeney
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
POM Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Penn Junior Drumline Rehearsals
6:30p
Softball Officials Meeting-John Strauser
6:30p
Softball Practice-Beth Zachary
7:00p
Boys Rugby Practice/Meeting-Bart Bottorff
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
20
7:30a
DECA Meeting-Kyle Berres
7:30a
Kingsmen Court Rep Board Meeting-Michael Coffee
7:30a
Staff Meeting - Snapshot Data
8:15a
Reserved-Wendy Okowinski
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
8:30a
Staff Meeting - Snapshot Data
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
10:00a
Staff Meeting - Snapshot Data
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
11:30a
Staff Meeting - Snapshot Data
12:30p
IDOE-Vaping Training/Mike Seger
2:00p
Staff Meeting - Snapshot Data
2:45p
Food Service Meeting-Lori Thielka
3:25p
Staff Meeting
3:25p
Staff Meeting - Snapshot Data
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
NIVA Volleyball Coach Meeting-Lisa Pawlik
3:30p
PHS Percussion Ensemble Rehearsal
3:30p
Robotics Practice-Jim Langfeldt
3:30p
Speech/Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:35p
Musical Rehearsal/Not in CPA
3:45p
Penn H.S. Wrestling Practice-Brad Harper
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
5:30p
Boys Swim & Dive at Sectional Trials
5:30p
JV/V BBB Team Dinner
6:00p
CPR / AED TRAINING - SALLY DIKOS
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:30p
PWC Practice-Brad Harper
6:30p
Softball Practice-Beth Zachary
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
7:45p
Water Aerobics-Community Education
8:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
21
TBA
Varsity Wrestling State Finals
8:15a
Testing-Dave Hall
8:20a
Speech Therapy-Wendy Okowinksi SLP
10:00a
Speech Therapy-Wendy Okowinski
11:30a
Speech Therapy-Wendy Okowinski SLP
3:30p
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
3:30p
Boys Track Conditioning-Tom Miller
3:30p
Democratic Club Meeting-Michael Coffee
3:30p
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
3:30p
JV/V GBB Practice-Kristi Ulrich
3:30p
Tech Theater Club
3:35p
Musical Rehearsal/CPA
6:00p
JV/V BBB vs. Marian (AWAY)
6:00p
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
6:00p
Varsity GBB Team Dinner-Kristi Ulrich
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
22
TBA
Girls Basketball Semi State
8:00a
Boys Track & Field Practice - Jon Carroll
8:00a
Girls Track & Field Practice - Melissa Danner
8:00a
Robotics Practice-Jim Langfeldt
8:30a
Girls Track & Field Warm - up - Melissa Danner
9:00a
Boys Swim & Dive at Sectional Finals
9:00a
JV/V BBB Practice-Al Rhodes
9:00a
Penn Junior Drumline Rehearsals
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
10:00a
DECA Practice-Kyle Berres
10:00a
PRO Swim Practice-Wynne Trowbridge
11:00a
Boys Rugby Practice - Bart
12:00p
JV/V GBB Practice - Kristi Ulrich