Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
5/21/2024 11:22 am
Calendar
Sign In
More
close
Today
Feb
28
th
-
Mar
6
th
2021
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
28
10:00a
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
1
6:30a
G Track Conditioning-Melissa Danner
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
Boys Basketball Practice-Al Rhodes
3:30p
G Track & Field Practice-Melissa Danner
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Choir Booster Meeting
7:00p
Open Swim-Community Education
7:30p
Orchestra /POPS Booster Meeting
8:30p
G Rugby Practice-Jocelyn Malmstrom
2
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:20p
Robotics-Jim Langfeldt
3:30p
Musical Rehearsal
3:30p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Softball Practice-Beth Zachary
4:30p
After School Jazz Orchestra-Greisser
5:30p
Varsity Boys Basketball Sectionals @ North Side Gym
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
3
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Volleyball Speed Training-Lisa Pawlik
8:15a
NHS Meeting-Karen Tagliaferri
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
Boys Basketball Practice-Al Rhodes
3:30p
G Track & Field Practice-Melissa Danner
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Football Coaches Meeting-Brent Laidig
4:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
4:00p
Strength & Conditioning - Matt Cates
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:30p
POMS Rehearsal-Cindi Minegar
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
SAT/ACT Prep Course-Scott Carlin/John Westra
8:30p
G Rugby Practice-Jocelyn Malmstrom
4
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
Academic Super Bowl Competition - Candice Beeleart
3:30p
Boys Basketball Practice-Al Rhodes
3:30p
Musical Rehearsal
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Softball Practice-Beth Zachary
4:30p
After School Jazz Orchestra-Greisser
5:00p
BBB Film Viewing-Al Rhodes
5:30p
Boys Rugby Film Viewing-Bart Bottorff
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
5
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:17p
Writers Guild Meetings-Carrie Morton
3:30p
Girls Track Fundraiser Meeting
4:00p
Baseball Practice-Greg Dikos
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:30p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:30p
Girls Rugby Practice-Jocelyn Malmstrom
6:30p
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
7:00p
Penn Musical Performance
8:00p
B LAX Practice-Mike Williams/Myra Sweeney
6
8:00a
B/G Track & Field Practice
8:00a
Set Up for COVID Vaccine-Josiah Parker
8:30a
Girls T & F Long Distance Runners-Melissa Danner
9:00a
Winter Guard Practice-Jen Buckholz
10:00a
BBB Practice-Al Rhodes
10:00a
B LAX Scrimmage-Mike Williams
11:30a
BBB Film Viewing-Al Rhodes
7:00p
Penn Musical Performance