Penn-Harris-Madison Sch Corp
PHSC
Last updated:
4/23/2024 3:05 pm
Calendar
Sign In
more
close
Today
Apr
11-17
th
2021
Year
Month
Week
Day
List
Year
Month
Day
List
Week
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
11
12
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
8:00a
Choir Spring Concert Rehearsal-CPA
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
Spring Play Rehearsals-CPA
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
5:30p
JV/V Softball vs. SB Riley
5:30p
JV Baseball vs. SB Riley (HOME)
5:30p
Varsity Baseball @ SB Riley (AWAY)
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal
6:00p
Volleyball Spring Conditioning-Lisa Pawlik
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
Penn Booster Club Meeting-Marie Doan
7:30p
Orchestra /POPS Booster Meeting
13
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
All Choir Combined Spring Concert Rehearsal
3:30p
Spring Play Rehearsals-CPA
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
4:30p
After School Jazz Orchestra-Greisser
4:30p
JV/V Baseball vs. Lakeshore, MI (DH)
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
G/B Track & Field vs. SB St. Joseph (HOME)
5:00p
G Tennis @ Concord (AWAY)
6:00p
GBB Spring Conditioning-Kristi Ulrich
6:00p
JV/V Softball @ Lake Central
7:00p
Winter Guard Awards Ceremony-Jen Buckholz
14
6:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
7:00a
Strength and Conditioning-Matt Cates
7:30a
Volleyball Speed Training-Lisa Pawlik
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:30p
Spring Play Rehearsals-CPA
4:00p
BBB Spring Conditioning-Al Rhodes
4:00p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
5:00p
JV Baseball @ Glenn (Away)
5:00p
V Softball @ Glenn
5:30p
FR Baseball @ Warsaw (AWAY)
5:30p
JV Softball vs. Glenn
5:30p
Students Learning to become Instructors for Learn to Swim-Jenn Crist
5:30p
Varsity Baseball vs. Glenn (HOME)
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
Marching Percussion Spring Training-Greisser
6:30p
JV Gold G LAX vs. Elkhart High School (HOME)
6:30p
Parent University/Early College-Bennett Blazo
7:00p
BBB Awards Ceremony-Al Rhodes
7:00p
Open Swim-Community Education
7:00p
Parent University - Senior Edition
15
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:20p
Debate Practice-Jeremy Starkweather
3:30p
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
3:45p
Strength & Conditioning - Matt Cates
4:00p
BBB Spring Conditioning-Al Rhodes
4:00p
GBB Spring Conditioning-Kristi Ulrich
4:00p
Spring Play Rehearsals-CPA
4:00p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
4:45p
Boys Rugby Practice-Bart Bottorff
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
Orchestra Monday Night Rehearsal
6:00p
Volleyball Spring Conditioning-Lisa Pawlik
6:30p
FFA/Mel Lenig
16
6:00a
B/G Swim & Dive Practice-Jess Preston
7:30a
Strength and Conditioning-Matt Cates
11:39a
LGI B Reserved for 10th Grade Study Hall **3rd Block Only**
3:00p
B/G Track & Field Practice
3:45p
Unified Track & Field Practice-Bennett Blazo
4:00p
Spring Play Rehearsals-CPA
5:00p
FR Baseball vs. Concord (HOME)
6:00p
Girls Lacrosse Practice-Annie Eutsey
6:00p
JV/V Softball vs. Crown Point
17
8:00a
B/G Track & Field Practice
8:30a
Debate Tournament-Virtual/In Person-Jeremy Starkweather
9:00a
JV G Tennis @ East Noble Tourney (AWAY)
9:00a
Varsity G Tennis @ Warsaw Tourney (AWAY)
10:00a
Boys Golf @ Warsaw "Don Dicken" Classic
10:00a
FR Baseball @ 3 Way Crown Point/Mishawaka (AWAY)
11:00a
G LAX vs. Hamilton SE & Noblesville (HOME)
11:00a
JV Baseball vs. Crown Point (DH) (HOME)
11:00a
Unified Track & Field @ Elkhart Invite (AWAY)
11:00a
V Softball vs. Center Grove (DH)
11:00a
Varsity Baseball @ Crown Point (DH) (AWAY)